Ослободете се од бркчињата со најдобрата депилација која можете да ја направите дома!

Влакната  на лицето кај жените  не се ништо ново. За среќа, денес има многу  начини  на кои  може да се сузбие  проблемот.Природни решенија:
Желатин
Едноставно помешајте  една лажица желатин, две лажици млеко и  неколкуј  капки  лимонов сок и етерично  масло од лаванда. Ставете во микробранова  15 секунди, нанесете на критичното подрачје и отстранете  пет минути подоцна.
Куркума направете паста од половина шолја куркума и  доволно млеко  за да се направи паста. Нанесете  на кожа и  тријте со кружни движења.
Кајсии
Помешајте половина шолја суви кајсии  во прав со една лажица мед.  Дозволете да одстои на лицето  пет  минути и  тријте о  кружни  движења.Природни решенија:
Желатин
Едноставно помешајте  една лажица желатин, две лажици млеко и  неколкуј 

Пронајдете не на следниве мрежи: