Ослободете се од лошиот здив и потењето!

Loading...

Доколку се борите со претерано потење или имате проблем со лошиот здив, можеби проблемот е во исхраната.Познато е дека храната која ја внесувате во организмот делува на телесните мириси, така што мора да водите сметка за исхраната.
Пробајте го овој рецепт птотив непријатни мириси.
Потребно ви е:
2 јаболки
4-5 листови свежа салата
1 свежо исецкан магдонос
1 лимон, кој ќе го исцедите
1 мало парче ѓумбир
Подготовка:
Состојките добро измијте ги, па заедно измиксајте ги во блендер. Напитокот префрлете го во стаклено шише, а можетеда го пиете секое утро на празен желудник. Лошиот мирис ќе се намали до 80%.Познато е дека храната која ја внесувате во организмот делува на телесните мириси, така што мора да водите сметка за исхраната.
Пробајте го

loading...
Loading...