Ослободете се од лошиот здив и потењето

Loading...

Докодлку  се борите со  претерано потење или имате проблем со лошиот здив, можеби проблемот е во исхраната.Но,  тука е делотворното решение за овој проблем.
Секако, не значи  дека не би требало да користите дезодоранси, но  со  ова можете да ги намалите непријатните телесни мириси. Имено, било да се борите со  претерано потење или имате проблем со  лошиот здив, пред се поведете сметка за тоа што јадете!
Познато е дека храната која ја внесувате во  организмот влијае на многу  телесни  мириси, така што навистина морате да водите сметка за исхраната. А потоа,пробајте  гоовој рецепт против непријатни мириси
Потребно  ви е:
2 јаболки
4- 5 листови свежа салата
1 свежо исецкан магдонос
1 лимон,цеден
1 помало парче ѓумбир
Подготовка:
Состојките добро измијте ги, па заедно измиксајте ги во блендер. Напитокот префрлете го во стаклено шише, а можете да го пиете секое утро на празен стомак. Лошиот мирис ќе се намали до 80 проценти.Но,  тука е делотворното решение за овој проблем.
Секако, не значи  дека не би требало да користите дезодоранси, но  со&nbsp

loading...