Ослободете се од наслагите од стомакот без мака дури и уживајќи во тоа!

Loading...

Како добро звучи да се ослободите од наслагите на стомакот без мака…Еве објаснување за што станува збор.Има многу намирници кои се здрави за организмот, но нема многу кои содржат хранливи вредности за согорување на калории и маснотии. Затоа следниве намирници внесете ги во вашата исхрана: 
Боровинки
Богати се со антиоксиданси. Студијата спореведена на Универзитетот во Мичиген открила поврзаност на боровинките и салото на стомакот. Резултатите покажале дека боровинките ги намалуваат мастите во абдоминалното подрачје. Освен тоа боровинките помагаат да се намалат триглицеридите. 
Ленено семе
Содржи високо ниво на омега 3 кои не само што помага  при регулирање на хормоните на стрес како кортизол помага и при масни наслаги. Едноставо го регулира кортизолот и допринесува салото да не се таложи на струкот. 

 
Јогурт без масти
Исхраната богата со млечни производи се покажала ефикасна кога е во прашање таложење на телесните масти. Посебно е делотворна кога е во прашање средниот дел на телото. 
Спанаќ 
Фантастичен извор на витамин Ц, кој помагаат хормонот на стрес кортизол да се врати на нормално ниво по стресни ситуации. Од друга страна ако тоа се случи тоа значи дека хоромонот на стрес пократко ќе биде во вашето тело и тоа помага во борбата со масни наслаги. Има многу намирници кои се здрави за организмот, но нема многу кои содржат хранливи вредности за согорување на калории и маснотии. Затоа следниве н

loading...
Loading...