Ослободете се од салото, целулитот и стриите! СО ОВОЈ ДОМАШЕН ТРИК!

Loading...

Ослободете се од салото, целулитот и стриите!Виткањето со пластифицирана фолија за домаќинство стана популарна козметичка процедура, која се користи за слабеење, детоксификација на организмот и за подобрување на квалитетот на кожата.
Постојат различни начини за завиткување со фолија, ова се две од најефикасните начини за завиткување во фолија за губење на тежината, детоксикација и ослободување од целулитот.
Завиткајте се во фолија со мед
Загрејте мед во мал сад и додадете една жолчка од јајце и неколку капки етерично масло и сок од цитрусов, лимон, портокал или маслото од јојоба. Оваа мешавина намачкајте ја на делови од телото нозете, стомакот, колковите и цврсто замотајте ги со фолија за домаќинство. Облечете топла облека, легнете и покријте се со ќебе. По час и половина, извадете ја фолијата и истуширај те се.

 

Завиткајте во фолија со глина
Антицелуллитно замотување со глина е најдобар начин за согорување на масти. Притоа најдобро е да се користи сина глина, бидејќи содржи голем број на микро елементи кои имаат благотворно влијание врз кожата. Разредете ја сината глина со вода и нанесете ја смесата на проблематичните области. Облечете топла облека и оставете да делува еден час.
Завиткувањето во фолија треба да го правите двапати неделно и ќе добиете фантастични резултати. Ќе се ослободите од масните наслаги, целулит и стрии без многу труд.
Сите предности на фолијата за домаќинство во губењето на тежината:
Фолија домаќинството не е скапа и сите можеме да си ја дозволиме
Не морате да ги мотате само критичните делови, исто така можете и нозете и рацете
Таа помага во формирањето на телото
Со самото потење под фолијата губите телесната тежина и слабеете
Ако вежбате три пати неделно завиткани во фолија, за една недела, можете лесно да изгубите 2-3 килограми.Виткањето со пластифицирана фолија за домаќинство стана популарна козметичка процедура, која се користи за слабеење, детоксификација на организмот

loading...
Loading...