ОТКРИЕНА ТАЈНАТА НА МЛАДОЛИКОСТА: Јапонска масажа која ќе ви одземе само 3 минути!

Loading...

Доколку имате чувство дека лицето ви е надуено, причина можат да бидат насобраните токсини. Добар вест е дека чувството на надуеност и уморниот израз на лицето можете да го решите со помош на една едноставна кратка масажа.Оваа масажа не е напорна, ниту пак бара премногу време. Се што ви е потребно е хидратантна крема која инаку ја користите, крпа за лице и три минути слободно време.Пред масажата испијте чаша вода која ќе ја хидратизира кожата и ќе помогне при детоксикација и ќе ја направи поефективна масажата. Нанесете од кремата и со кружни движења втријте ја во лицето.Потоа со благ притисок масирајте го лицето од виличната коска со слепоочницата и назад до клучната коска. Детално објаснување е прикажано во видеото подолу. Оваа масажа ќе ја поттикне микроциркулацијата, ќе ве ослободи од стресот и ќе ви го донесе саканиот ефект- намалена надуеност.Оваа масажа не е напорна, ниту пак бара премногу време. Се што ви е потребно е хидратантна крема која инаку ја користите, крпа за лице и три минути

loading...
Loading...