Отстранете ги несаканите влакна од лицето ЗАСЕКОГАШ!

Многу жени имаат проблеми со влакненца на лицето, влакна на надусниците, во пределот кај ушите, брадата…Некои кои се обиделе со класична депилација, имаат проблеми со појава на акни и црвенило.
А што е најлошо, влакната повторно растат. Но, за тоа постои природно решение, кое жените од Блискиот исток, го користат со векови.
Се што ви треба е куркума (една лажица), брашно од леблебија (две лажици) и малку млеко или јогурт.
Куркумата длабински ја чисти кожата, ги ублажува акните и црвенилото.
Нанесете ја на сакамата зона во насока на растот на влакната и оставете околу 20 минути додека не се исуши. Истријте со чиста памучна ткаенина и измијте се.
Овој третман повторувајте го 3-4 пати неделно во период од еден месец. Резултатот е феноменален – влакната максимално ќе се изретчат.Некои кои се обиделе со класична депилација, имаат проблеми со појава на акни и црвенило.
А што е најлошо, влакната повторно растат. Но, за

Пронајдете не на следниве мрежи: