Отстранете ги влакната од лицето и телото засекогаш со оваа едноставна рецепта

Дали ви здодеа да фрлате пари на депаилација? Дали ви е преку глава од болно отстранување на несаканите влакна од телото? Ние имаме едноставно решение за вас, и веројатно веќе ги имате состојките дома..Потребни ви се само три состојки: мед, овес и неколку капки лимон.Измешајте 1 супена лажица мед со половина лажица овес и додадете неколку капки сок од лимон. Нанесете ја смесата како маска за лице ( или на местото каде што сакате да ги отстраните влакната) и оставете да отстои. По 15 минути можете да ја измиете маската. нанесете крема по третманот.Ова решение е навистина долготрајно, но неопходно е да бидете трпеливи. Овој третман треба да го повторувате 2-3 пати неделно во период од месец денa и влакната ќе исчезнат комплетно.Потребни ви се само три состојки: мед, овес и неколку капки лимон.Измешајте 1 супена лажица мед со половина лажица овес и додадете неколку ка

Пронајдете не на следниве мрежи: