Отстранете ги влакненцата од лицето засекогаш: Се применува еден месец, а резултатите траат цел живот!

Loading...

Можеби поради убавината трпиме болки, но оваа маска безболно го решава проблемот со влакнетоста.Кога е убавината во прашање, жените се подготвени на разни жртви. Секако болката која ја трпат  кога е депилацијата во прашање е една од најголемите.
За да не поминувате низ таа агонија секој пат кога ги отстранувате влакненцата над усните, подгответе го овој едноставен, но ефикасен рецепт.
Потребно е да помешате:
Две лажици мед
Лажица зобна каша
Две лажици лимонов сок
Смесата нанесете ја надустицата и држете 15 минути. Постапката повторете ја 2-3 пати неделно и за месец ќе се ослободите од несаканите влакненца.Кога е убавината во прашање, жените се подготвени на разни жртви. Секако болката која ја трпат  кога е депилацијата во прашање е една од најго

loading...
Loading...