Ова е единствената жена од Белата куќа која успеала да ја засени Меланија Трамп

Хоуп Хикс од неодамна станала директорка за комуникации во кабинетот на Доналд Трамп. Таа е образована, харизматична и убава, а нејзиниот шарм никој не го остава рамнодушен.Иако нема богата политичка кариера, 29 годишната Хоуп Хикс успеала да се истакне со напорната работа за време на претседателската кампања на Доналд Трамп. 
Денес таа е негова советничка, па често пати се појавува во јавноста со колегите од Белата куќа.
На неодамнешната вечера во Јапонија, која јапонскиот премиер Шинзо Абе ја подготвил за да го пречека американскиот претседател, Хоуп Хикс се појавила во елегантен смокинг.

 
Таа ги воодушевила присутните со нејзиниот изглед, но и нејзината професионалност, а блиските пријатели ја опишуваат како фина, пријателски настроена и пред се, верен борец. Трамп ја опишал како “природна” и “исклучително вредна” личност.
Инаку, убавата бринета доаѓа од семејство кое со години се занимава со јавноста, па не е ни чудно што Хоуп се одлучила на овој потег.

На Интернет се појавуваа приказни за тоа дека Хоуп е новата љубовница на Трамп, што секако на Меланија не ѝ се допаднале. Поради тие причини, тие две се сретнуваат само кога мораат, на пример како посетата во Јапонија.
 Иако нема богата политичка кариера, 29 годишната Хоуп Хикс успеала да се истакне со напорната работа за време на претседателската кампања на

Пронајдете не на следниве мрежи: