Ова е момчето-монструм од Лондон

На видео снимката се гледа како осомничениот бомбаш од Лондонското метро ја напушта куќата со бомба во кеса од еден супермаркет.Снимката покажува дека човекот ја напуштил куќата еден час и пол час пред нападот во петокот наутро.

Снимката од камерата покажуваат човек со шешир и сива облека, кој носи кеса додека го напушта својот дом во 6:50 часот.
Во 8:20 часот бомбата се активирала, не успеала правилно да се детонира, па повредила 30 луѓе, но не успеала да предизвика масакр.
Полицијата верува дека го идентификувала главниот осомничен, 18-годишно момче, кој бил уапсен во Довер. Во притвор е заедно со 21-годишно момче, уапсено во саботата.
Министерот за внатрешни работи, Амбер Рад, рекол дека полицијата направила добар напредок во истрагата.
 

Снимката покажува дека човекот ја напуштил куќата еден час и пол час пред нападот во петокот наутро.

Снимката од к

Пронајдете не на следниве мрежи: