Ова е најлудиот финиш досега: Се фрли на целта и освои злато!

Шони Милер од Бахамите се закити со златен медал на Олимписките игри во Рио откако беше најбрза на трката на 400 метри.Со резултат од 49,44 секунди беше побрза од својата голема ривалка Алисон Феникс, но моментот на одлуката беше пред самиот финиш, кога атлетичарката од Бахамите буквално се фрли кон целната линија и успеа за 0,07 секунди да ја надмудри својата противничка.
Бронзениот медал ѝ припадна на Јамајчанката Шерик Џексон со време од 49,85 секунди.
Shaunae Miller 2016 by situacijeligaСо резултат од 49,44 секунди беше побрза од својата голема ривалка Алисон Феникс, но моментот на одлуката беше пред самиот финиш, кога атлетичаркат

Пронајдете не на следниве мрежи: