Ова е најсексипилната жена на светот!

Британската глумица Мишел Киган е прогласена за најсексипилна жена на светот според анкетата која ја спроведе магазинот „FHM“.Мишел успеа да ја победи конкуренцијата во која се наоѓаа попознати колешки како Кејт Аптон, Џенифер Лоренс и Маргот Роби.
Британската глумица се прослави со серијата „Ordinary Lies“, која се емитува на телевизијата Би Би Си. На второ место се најде Кендал Џенер, а ја следат Џенифер Лоренс и Кејт Аптон.
Маргот Роби, која ја маѓепса јавноста со својот изглед во „Волкот од Вол стрит“ се најде дури на седмата позиција, а уште подолу се Кели Брук, Ким Кардашијан, Кејти Пери, Оливија Вајлд и многу други.Мишел успеа да ја победи конкуренцијата во која се наоѓаа попознати колешки како Кејт Аптон, Џенифер Лоренс и Маргот Роби.
Британската глум

Пронајдете не на следниве мрежи: