Ова се момчињата од Македонија кои починале во Италија

Ова се момчињата од Македонија кои починале во Италија…Амир Мечевски(19) и Хамлет Хетемовски(21) се двајца од тројцата Македонци кои настрадаа во страотна сообраќајка во Италија.
Според информациите кои ги пласира италијанскиот весник „Il Gazzetino“, трагичната несреќа се случила вчера вечерта околу 21 часот на патниот правец Басано- Муселите, кај месноста Романао Де Зелито.Амир Мечевски(19) и Хамлет Хетемовски(21) се двајца од тројцата Македонци кои настрадаа во страотна сообраќајка во Италија.
Според инф

Пронајдете не на следниве мрежи: