Оваа билка ја имате во својот дом, а не сте ни свесни дека со неа може да излечите ќелавост, реума и уште низа други болести…

Loading...

Станува збор за рузмарин, кој го успорува стареењето, одличен антиоксиданс, го подобрува крвотокот и циркулацијата…Може да го користите за лекување на главоболка, за подобрување на меморијата и стимулација на растот на косата. Позитивно влијае и на системот за варење и луѓето често го користат за лечење на грчеви во стомакот.
Има способност да лекува инфекции на увото, носот, грлото и одличен е за бронхитис.
Освен тоа, исто така лекува замор и пружа олеснување од болките во мускулите, реума и ишијас. За надворешна употреба разредете го маслото од рузмарин со неутрално масло како што е сончогледовото масло.
Рузмаринот исто така ќе ви помогне доколку имате проблем и со опаѓање на косата. 
ПРОЧИТАЈТЕ: Природен лек против холестеролМоже да го користите за лекување на главоболка, за подобрување на меморијата и стимулација на растот на косата. Позитивно влијае и на системот за в

loading...