Оваа диета ги освои луѓето ширум светот. Намалете 3 до 4 килограми за два дена

Со оваа диета за само 48 часа ќе намалите од 3 до 4 килограми без никаква мака.Со овој напиток всушност се прави детоксикација на организмот. Кога сте во оваа фаза се што ќе конзумирате треба да биде во фнкција на елиминирање на топксините, а исто така и да ве снабди со течности.
Најдобро е диетата да ја држите за време на викенд, и се препорачува конзумација на домати порати присуството на антиоксидансот ликопен. Зрнестата храна и зеленчук ќе ви помогнат да се зголеми вашата внатрешна температура и така ќе го активирате процесот на прочистување.
Сируп за слабеење:
300мл вода
2 супени лажици сок од лимон
1 супена лажица јаворов сируп
1 лажичка лут пипер
1 лажичка ѓумбир
сите состојки убаво измешајте ги во блендер и пијалокот е подготвен. Се пие навечер пред легнување.
Напиток за активирање на метаболизмот
6 супени лажици сок од лимон
2 дмоати
4 чешниња лук
500 мл вода
6 коцки мраз
Состојките се мешаат со блендер една минута на максимална брзина. Се пие секое утро пред појадок.
За време на детоксикацијата се препорачува да пиете што повеќе зелен чај без шеќер наместо вода.  Со овој напиток всушност се прави детоксикација на организмот. Кога сте во оваа фаза се што ќе конзумирате треба да биде во фнкција на елиминирање

Пронајдете не на следниве мрежи: