ОВАА МАСКА за лице природно ги отстранува митесерите, а се прави од САМО 2 СОСТОЈКИ

Loading...

Во текот на летото митесерите често се јавуваат на лицето,а освен тоа што го расипуваат вашиот тен, можат да бидат и болни бидејќи не ретко знаат да се воспалат.Митесерите се оние црни точки кои се појавуваат на лицето и за кои постојат многу козметички препарати кои даваат многу различни резултати. Можете да се обидете да се ослободите од нив со помош на оваа маска која се прави само од две сосема природни состојки. Таа ќе помогне во нивното отстранување, а со тоа ќе спречи и бактериите да завладеат со порите на кожата на вашето лице и да создадат акни.

Потребни состојки:
една белка од јајце
една лажичка свеж исцеден сок од лимон
Начина на подготовка:

Изматете ја белката како кога правите шлаг и кога ќе добиете таква смеса додајте го и сокот и продолжете со мешање.
Прво измијте го лицето со топла вода за да ги отстраните сите нечистотии од него, а потоа со помош на четка нанесете ја маската на целото лице освен на очите. Оставете ја да стои на лицето 20-25 минути, симнете ја, измијте го повторно лицето и нанесете го кремот за лице кој секојдневно го користите.Митесерите се оние црни точки кои се појавуваат на лицето и за кои постојат многу козметички препарати кои даваат многу различни резултати. Можете

loading...
Loading...