Овенот е еден од најдуховитите знаци, Шкорпијата сака црн хумор и вицови…

Loading...

Секој хороскопски знак е духовит на свој начин. Секако, постојат и такви кои се подготвени да се пошегуваат и на своја сметка.Овен
Овенот е еден од најдуховитите знаци. Секогаш е подготвен за шега, секогаш има инспирација како да го поправи расположението во друштвото.
Бик
Бикот сака убаво да се најаде, но сака и забава и хумор. Тој искрено се смее, а зад неговите шеги нема скриени намери.
Близнаци
Ведар и комуникативен знак. Најмногу се шегува на своја сметка. Сака да слуша и да коментира духовити приказни. Тој е вечно дете.

 
Рак
Тој сака да се шегува но во одредени граници. Не ги вплеткувајте неговата мајка и семејството во шегите со него.
Лав
Тој е крал тој може се, но не и неговото его. Не обожаваат многу да се шегуваат.
Девица
Веднаш ќе помислите дека тие не знаат да се шегуваат. Но, не е така, тие се интелектуалци на кои им е потребно време за да одберат тема за шега.  На работа се многу духовите бидејќи таму се чувствуваат на свој терен.
Вага
Тие се многу духовите, верувале или не. Сакаат да се насмеат дури и на сопствена сметка. Се освен љубовта е погодно за шега.

 
Шкорпија
Црн хумор, вицови и пцовки се карактеристични за овој знак. Секогаш се подготвени за шега.
Стрелец
Духовити Стрелци, тие секогаш се весели, оптимисти и хуморот е нешто без кое не можат. Нивната духовитост е секогаш отворена и весела.
Јарец
Јарецот вообичаено молчи но кога ќе проговори тогаш добри шеги кажува. Често со цинизам се шегува.
Водолија
Ова е еден од најдуховитите знаци. Го карактеризира брзиот хумор. Но, брзо и неочекувано може да збесне. Се шегува со се освен со гладот во светот.
Риби
Рибите се склони кон  хумор, но во одредена мера. Често повеќе се опуштаат кога се под дејство на алкохол.Овен
Овенот е еден од најдуховитите знаци. Секогаш е подготвен за шега, секогаш има инспирација како да го поправи располо

loading...
Loading...