Овие 4 пијалоци го намалуваат салото на стомакот!

Loading...

Постојат неколку  безалкохолни напитоци кои ефикасно помагаат при топењето на масните наслаги.Еве неколку напитоци кои можат да ви помогнат при слабеењето.Ароматизирана вода
Конзумирањето повеќе вода му помага на вашето тело да одржи баланс на течностите, да го сопре задржувањето на вода во организмот и да ви помогне да чувствувате ситост. Ако не ви се допаѓа идејата постојано да пиете обична вода, ставете во неа нане или босилок, лимон и сл.
Ладен чај од нане
Нането му помага на вашиот желудник да ги обработи мастите а покрај тоа тој помага и при брзото и ефикасно варење на масните намирници како шницла, плескавица и сл.
Зелен чај
Покрај намалениот ризик од рак и срцеви болести зелениот чај има за корист за целиот организам бидејќи содржи катехин, антиоксидант кој помага при намалувањето на масните наслаги.
Шејк од темно чоколадо
Чоколадото, посебно она црното ви помага во слабеењето така што го намалува апетитот и потребата за грицкање. Можете да го пиете за појадок. Ароматизирана вода
Конзумирањето повеќе вода му помага на вашето тело да одржи баланс на течностите, да го сопре задржувањето на вода во ор

loading...
Loading...