Овие бебенца се вистинско БОЖИЌНО ЧУДО!

Loading...

Мајката на оваа чудесна четворка, Аманда Саласка од Канзас, добила породилни болки во 25. недела од бременоста. Веднаш била префрлена во болница, но лекарите ѝ дале прогнози кои ја исплашиле…Алиса, Картер, Мајлс и Бентли се родиле на 24 септември и биле тешки само 600 грама.
Бебињата го дочекале својот прв Божиќ и покрај лошите прогнози на лекарите дека се преслаби и дека нема да преживеат, а сега секој од нив тежи преку 2 килограми.
Овие бебенца го дочекале Божиќ на интензивна нега, а нивната мајка за прв пат ги земала во прегратка и ја споделила својата среќа со јавноста.
„Мојата сопруга и јас, заедно со постариот син и нашите четири бебиња, ќе го поминеме Божиќ во болница. Во однос на сè што ни се случи, сакаме само да го прославиме раѓањето на нашиот спасител“, изјавил Грант Саласка за Daily Mail.
Алиса, Картер, Мајлс и Бентли се родиле на 24 септември и биле тешки само 600 грама.
Бебињата го дочекале својот прв Божиќ и покрај лошите

loading...
Loading...