Овие напитоци ќе ве направат попаметни!

Дефинитивно овие напитоци ќе ве направат попаметни…1.Сок од портокал
Ова овошје е богато со антиоксиданси кои ги подобруваат вашите когнитивни способности и меморијата.
2.Чај
Чајот е одличен напиток кој ја подобрува работата на вашиот мозок. Го подобрува растот на мозочни ќелии и меморијата. Само една шолја чај на ден може да покаже завидни резултати.
3.Какао
Го намалува крвниот притисок, а една шолја топло какоа го редуцира ризикот од мозочен удар.
4.Чај од куркума со цимет
Можеби ви се чини како чудна и непозната комбинација но овој напитој спречува деменцја, а се верува и дека ако додадете маслиново масло може да спречите уште многу други болести. 1.Сок од портокал
Ова овошје е богато со антиоксиданси кои ги подобруваат вашите когнитивни способности и меморијата.

Пронајдете не на следниве мрежи: