Овие три работи имаат НУЛА калории, а успешно го убиваат гладот!

Чувството на глад може да биде толку непријатно што дури и најупорните може да се откажат од диета. За среќа постојат природни и брзи трикови кои проверено и ефикасно го уништуваат гладот, а ни се наоѓаат буквално “пред нос“.1. Вода
Чувството на глад е предизвикано од празен желудник кој копнее за храна, но исто така и дехидрација. Ако сакате да изгубите неколку килограми мора да се убедите себеси цел ден да пиете вода. Освен што ќе го прочистите вашето тело, водата исто така ќе ви го ублажи непријатното чувство на глад помеѓу обраците.
2. Вежбање
Размислете кога ви е чувството на глад најголемо? Одговорот е многу едноставен – кога ви е досадно. Во текот на лежењето многумина само размислуваат за тоа што може да грицкаат. Поради тоа било кој начин на рекреација ви е сојузник во слабеењето. Вежбањето го убрзува метаболизмот и ја зголемува циркулацијата која ја потиснува “лажната“ глад.
3. Искреност
Грциките измеѓу оброкот се најголем непријател на оној којшто планира да изгуби неколку килограми. Поради тоа пробајте да бидете поискрени кон себе. Запишете се' што сте изеле измеѓу оброкот и пробајте тие грицки да ги замените со чаша вода или со чај.  1. Вода
Чувството на глад е предизвикано од празен желудник кој копнее за храна, но исто така и дехидрација. Ако сакате да изгубите неколку

Пронајдете не на следниве мрежи: