Овој напиток ги разбива блокадите и ги чисти вашите коронарни артерии!

Овој напиток е идеален  за намалување на  маснотиите во телото, го чисти џигерот и  го штити вашето  тело од бактерии и  вируси.Со овој напиток  ќе ги  ослободите слободните радикали кои имаат  негативно влијание  на протокот на крвта. Исто така  е добар  за  јакнење на имунитетот.
Состојки:
8 лимони
4л чиста вода
Парче ѓумбир, величина 4-5см
8 чешниња лук
Подготовка и употреба
Излупете го ѓумбирот   и лукот и  исечете го  лимонот на кришки, потоа ставете ги  состојките во  блендер. Ставете ја мешавината во сад и  додадете ја водата, а пото  варете на тивок оган. Кога мешвината ќе почне да врие, тргнете ја од оган. Почекајте да се олади па процедете
Пијте по една шолјичка од овој напиток  два пати дневно пред  оброк на празен желудник. Имајте на ум дека за време на лечењето треба да бидете  физички активни  барем секој втор ден.Со овој напиток  ќе ги  ослободите слободните радикали кои имаат  негативно влијание  на протокот на крвта. Исто така  е д

Пронајдете не на следниве мрежи: