Овој напиток ќе ви го снижи притисокот и ќе го подобри помнењето!

За овој домашен како кој може да ви помогне при концентрацијата, да го намали притисокот и да го подобри помнењето, потребни ви се 4 состојки.Купечкото како не е толку чудотворно, дури и штетно. Петата состојка од тој напиток е какаото бидејќи обилува со пченкарен сируп, шеќер и разни рафинирани масла кои се штетни за вашето здравје.
За домашно какао потребни ви се само 4 состојки. Направете го за само пет минути со помош на органск какао.
Потребни состојки:
една чаша бадемово млеко
една чајна лажичка органско какао во прав
две чајни лажички квалитетно темно чоколадо
засладете со мед
Состојките измешајте ги и варете како што обично го варите какаото и уживајте во здрав вкусен напиток!Купечкото како не е толку чудотворно, дури и штетно. Петата состојка од тој напиток е какаото бидејќи обилува со пченкарен сируп, шеќер и разни раф

Пронајдете не на следниве мрежи: