Овој одличен рецепт ќе ви ги отстрани БРЧКИТЕ НА ВРАТОТ и околу ОЧИТЕ за само 7 дена

Многу жени трошат брдо пари за разни козметички препарати, кои обично не се толку ефикасни, а во својата кујна имаар совршен серум против брчки.Рецепт:
Излупете едно чешне лук и добро изгмечете го, потоа додадете една лажичка мед и 1 лажица глина во прав (може да се набави во сите аптеки и продавници). Помешајте се заедно, и маската е спремна за да ја нанесете на лицето.
Најпрво добро исчистете го лицето и нанесете ја маската, а потоа почекајте 20-30 минути па исплакнете со млака вода. Можете да ја оставите и преку ноќта и да го измиете лицето наутро, но пред тоа на перницата навлечете некоја стара навлака.
Маската е сосема природна и може слободно да ја користите секој ден.
Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна и здрав начин на живот, диети и животни искуства, можете да најдете на НАЈАДИСЕ.МК како и на фан страната на Фејсбук, а може да станете и член од групата на Најадисе на Фејсбук каде може да споделите ваш омилен рецепт.Рецепт:
Излупете едно чешне лук и добро изгмечете го, потоа додадете една лажичка мед и 1 лажица глина во прав (може да се

Пронајдете не на следниве мрежи: