ОВОЈ РЕЦЕПТ МОРА ДА ГО ПРОБАТЕ: Јадете го само два пати дневно и килограмите ќе се стопат!

Доколку сакате да изгубите вишок килограми, мора да го пробате овој рецепт. Многу едноставно се подготвува.Состојки:
2 лажици цимет
1 лажица мед
1 литар вода
Подготовка:
Направете мешавина од состојките во мал сад. Ставете на оган да се повари. Потоа, филтрирајте ја течноста во шолја и поделете на два дела.
Како се користи овој напиток:
Најдобро време за конзумација е половина час пред појадок, и половина час пред спиење. Во случај да направите премногу, не треба да ја фрлате мешавината, само чувајте ја во фрижидер за следниот ден. Мора да се внесува на празен желудник. Овој природен напиток го чисти вашето тело, а и помага во губитокот на килохграмите, без промена во исхраната.Состојки:
2 лажици цимет
1 лажица мед
1 литар вода
Подготовка:
Направете мешавина од состо

Пронајдете не на следниве мрежи: