Овој третман го чисти вашето тело од отрови!

Loading...

Нездравата храна лошо влијае на нашето здравје. Ако сакате да ја промените исхраната, има начин да ја намалите желбата за преработена храна.Се што ви треба е тридневен третман за детоксификација.
Пред да почнете со третманот, не конзумирајте млечни производи два дена пред третманот, бидејќи тие го успоруваат варењето и самото дејство на третманот. Вашето тело мора да биде слободно од токсините кои се наоѓаат во млечните производи.
Пред да почнете со процесот на чистење, испијте 1 шолја чај кој има улога на лаксатив. Тоа ќе ви помогне во чистење на цревата од токсини.
Подгответе напиток со сок од лимон, добиен од 2 цели лимони и ½ шолја вода и напијте се пред појадок. Тоа ќе ви помогне при варењето на алкална храна.
Со појадокот испијте 1.5 шолја сок од грејпфрут. Во случај да го сакате вкусот, можете да замените со свеж сок од ананас. Грејпфрутот и ананасот се богати со антиоксиданси кои го чуваат респираторниот систем.
Потоа, помеѓу појадокот и ручекот, пијте 1 до 1,2 шолја чист сок од морков, бидејќи овој сок помага во алакализација на крвта во текот на третманот за детоксификација. Морковот е богат со бета-каротен, кој телото го претвара во витамин А и тоа е корисно за дишните патишта.

За текот на ручекот, пијте 1,5 шолја сок богат со калиум, бидејќи калиумот е силен антиоксиданс, кој е одличен за чистење на телото, особено ако се конзумира како течност. Треба да помешате магдонос, целер, морков и спанаќ.
Еден час пред вечерата, пијте 1 шолја чај. Нека биде тоа чај од ѓумбир, шипка и нане. Сите овие билки се одлични за исфрлање на секрет од градите и носот.
Пред спиење, испијте 340 мл чист сок од брусница, бидејќи тој помага во борба против бактериите во градите, кои можат да предизвикаат инфекција. Брусниците се моќен антиоксиданс и се корисни за прочистување на крвта и урината.
По три дена од овој третман, вашето тело ќе биде ослободено од токсини. 
Се што ви треба е тридневен третман за детоксификација.
Пред да почнете со третманот, не конзумирајте млечни производи два дена пред третма

loading...
Loading...