Последни вести

Занимливости

Руските научници сугерираат Апофис да се „одбие“со друг астероид

Руските научници развија нов метод за да се заштити Земјата од астероидите, тие предлагаат да се уништуваат опасните вселенски тела што ја загрозуваат планетата со изменување на нивната траекторија со […]

Љубов и секс

Фото/Видео: Секс, Алкохол… Британците „ЗГРОЗЕНИ“ од шоуто „What happens in Kavos“!!!

Контроверзното шоу „What happens in Kavos“ предизвика бура од незадоволство кај мнозинството Британци, конзервативците го кренаа својот глас против ова шоу и велат дека сево ова не требало да се […]

Занимливости

Меси им дозволува на телохранителите физички да се пресметуваат со неговите фанови (Видео)

Лионел Меси пристигна во седиштето на ФИФА со многубројно обезбедување кое физички се пресметуваше со неговите фанови. Една жена сакајќи да добие автограм за малечкото дете чиј идол била ѕвездата на […]

Занимливости

Местото кое ќе ве натера да се почувствувате како да сте најблиску до Господ (Фото)

Доколку се прашувавте кое е местото најблиску до Бог, конечно го имаме одговорот. Тоа е една црква која се наоѓа во Грузија и е поставена на карпа висока 40 метри. Изградена […]

Занимливости

Мачор-јунак ја разбудил мајката за да го спасат бебето од питон

„Мислев дека сонувам, не сакам ни да помислам што ќе се случеше доколку моето милениче не ме разбудеше на време“ – вели сè уште видно вознемирената мајка.  Тес Гутри (22), […]