Последни вести

Меѓународен фудбал

Црн ден за екипите од Милано во Серија А

  Поразите на екипите од Милано и нерешениот резултат на Наполи во Катанија, го обележаа, некомплетното, четврто коло, во Серија А. По оваа рунда сериозно се загрозени позициите на Андреа […]

Меѓународен фудбал

Јунајтед победи на „Енфилд“

  Фудбалерите на Манчестер Јунајтед, во најголемото дерби на англискиот фудбал, забележаа победа над Ливерпул од 2:1 (0:0). Домашниот тим речиси 65 минути одигра со играч помалку, откако Шелви доби […]

Останати спортови

Фетел се врати во трка за титулата, победи во Сингапур

  Актуелниот светски првак во Формула 1, Себастијан Фетел, победи на 14-та трка во сезоната, Големата награда на Сингапур. Возачот на Ред Бул, до третата победа во оваа сезона, вкупно […]

Меѓународен фудбал

Бунт во Зенит, четворица бараат поголеми плати

Главните играчи во тимот на рускиот шампион, Зенит, по доаѓањето на Хулк и Аксел Витсел, кренаа бунт барајќи поголеми плати. Прв со барање за погоема плата излегол Игор Денисов, па […]

Вработување

МВР Вработува

Огласот е отворен до 28 септември а слободни се осум работни позиции. Дали и ти сакаш да бидеш дел од Министерството за внатрешни работи? Провери какви квалификации се потребни и аплицирај! […]

Вработување

Се бара менаџер на ресторани во Катар

Доколку си подготвен да заминеш од земјава и да заработуваш одлично, тогаш аплицирај за оваа позиција.Претходно искуство на иста или слична позиција ќе се смета за предност. Работната позиција е […]

Вработување

Се бара менаџер на ресторани во Катар

Доколку си подготвен да заминеш од земјава и да заработуваш одлично, тогаш аплицирај за оваа позиција.Претходно искуство на иста или слична позиција ќе се смета за предност.Работната позиција е во […]

Вести

Филе: ЕУ сака нови членови, но не сака увоз на проблеми

Европската унија сака нови членови, но не сака нивните проблеми да се увезат во Унијата вели еврокомесарот за проширување Штефан Филе во интервју за Радио Слободна Европа.„Прво е важно да […]

Економија

Apple бара уште 707 милиони долари од Samsung

Американскиот информатички гигант Apple побара уште 700 милиони долари отштета откако претходно судот во Калифорнија го одобри неговото побарување од милијарда долари, додека јужнокорејскиот Samsung бара обновување на постапката.Во судскиот […]