Последни вести

Меѓународен фудбал

Ливерпул спремен за ангажман на Волкот!!!

Според пишувањата на британските медиуми, се шпекулира дека тимот на Ливерпул е сериозно заинтересиран да го доведе во своите редови Тео Волкот, фудбалерот на Арсенал. Неофицијално, тимот на Ливерпул е […]

Останати спортови

Швајцарците разочарани, Федерер бараше 2 милиони долари за настап во Базел

Организаторите на турнирот во Базел биле изненадени кога одеднаш Роџер Федерер го зголемил финансиското барање, тој добивал по половина милион долари за да игра во Базел, но, според германската новинска […]

Кошарка

Анадолу Ефес ја „изненади“ Каха Лаборал

Тимот на Анадолу Ефес ја изненади Каха Лаборал на гостински терен совладувајќи ја со резултат 64-76 откако Лаборал одигра неверојатно слаб натпревар во вториот дел, Реал Мадрид не дозволи изненадување […]

Меѓународен фудбал

Нејмар: Сонувам да заиграм со Меси…

Соработката на теренот би била прекрасно нешто, вели Нејмар, надополнувајќи дека дури и тренинг со аргентинската фудбалска ѕвезда би го направил среќен. „Играњето со Меси би било остварување на сонот. […]

Меѓународен фудбал

Мурињо: Сонував за титули во Италија, Англија и Шпанија, незнам каде понатаму…

Жозе Мурињо откри дека сеуште незнае каде ќе продолжи кога еден ден би го напуштил тимот на Реал Мадрид. „Уште во раните мои тренерски денови знаев дека морам да отидам […]

Останати спортови

Во Париз испаднаа Мареј и Дел Потро

Нема крај на изненадувањата во Париз на тамошниот АТП Мастерс каде испаднуваат сите фаворити еден по еден, последниот е Хуан Мартин Дел Потро. Нема крај на изненадувањата на Мастерсот во […]