Пејач од „Ѕвезде Гранде“ доживеа сообраќајна несреќа!

Како што пренесува српски Курир, победникот на претпоследната сезона на „Ѕвезде Гранде“, Амар Јашарспахиќ- Гиле синоќа околу 16 часот доживеал сообраќајна несреќа.Враќајќи се од состанок во близината на Фоче, излетал од патот бидејќи директно  накај него тргнал непознато момче кое со својот автомобил сакало да претрка камион.

 
Пејачот се здобил со удар во главата а по дадената помош е пуштен во својот дом.
Потврден е дека Амар не возел брзо и дека не бил под дејство на алкохол. Враќајќи се од состанок во близината на Фоче, излетал од патот бидејќи директно  накај него тргнал непознато момче кое со својот автомобил сак

Пронајдете не на следниве мрежи: