ПЕКОЛ ЗА НОВА ГОДИНА: Ја соблекол гола, ја силувал, па ја фрлил гола на снегот!

Loading...

Случај на силување на малолетничка на новогодишната ноќ во Брчко предизвика големо внимание во јавноста како во Брчко, така и во БиХ. Силувањето го извршил 16-годишник, а се` се случило во близина на еден угостителски објект.- Тоа беше гнасно. Девојката која има 17 години на 1. јануари околу 2:30 часот го напуштила локалот. По неа излегол и 16-годишникот. Претпоставка е дека се познавале од порано. Пришол во близина на локалот и ја истргал нејзината облека, ја силувал и ја фрлил во снегот. Знаеме дека ноќта беше многу ладно, па девојката замрзнала, рекол извор кој е упатен во целиот случај
Девојката потоа била пренесена во Ургентниот центар каде и` е укажана лекарска помош. Полицијата многу брзо го нашла насилникот, но се чекале лекарските налози кои потврдиле дека 17-годишната девојка е силувана.
Осомничениот е уапсен, а во денешната пишана информација од Обвинителството е наведено:
„Постапувајќи по предлог на Обвинителството, Основниот суд во Брчко му одреди едномесечен притвор на момчето осомничено дека на новогодишната ноќ ја силувал малолетничката“.
Тој се сомничи дека на 1. јануари во раните утрински часови зад еден угостителски објект на полов однос присилил малолетно женско лице.
Ме соборија, лежев на мразот додека ротвајлерите ме касаа- Тоа беше гнасно. Девојката која има 17 години на 1. јануари околу 2:30 часот го напуштила локалот. По неа излегол и 16-годишникот. Претпоставка е

loading...
Loading...