Пензионер силувал малолетник

Пензионер од Србија В.Ш.(62) е уапсен под сомневање дека повеќе пати го силувал 12 годишниот сосед.
Како што изјавуваат од полицијата, мажот бил пријавен од родителите на малолетникот, кога тој конечно им кажал што соседот му прави.
Човекот е женет, има три возрасни деца,  а за недозволени полови дејствија и претходно е осудуван- изјавил извор близок на полицијата.
Имено, момчето за да молчи соседот му давал подароци- како мобилни телефони, видео-игри и слично.
Тимот од експерти и центарот за социјални работи обавил разговор со 12-годишното момче, а се сомневаат дека и неговиот помал брат, кој има само 8 години, исто така бил жртва на силување.
Пензинертот, кој е обвинет за силување, задржан е во притвор.Пензионер од Србија В.Ш.(62) е уапсен под сомневање дека повеќе пати го силувал 12 годишниот сосед.

Пронајдете не на следниве мрежи: