Пет луѓе убиени во пукотници во Орландо

Пет луѓе, вклучувајќи го и напаѓачот се убиени во пукотници во Орландо, јавуваат западните медиуми.Полицијата соопшти дека засега нема поврзаност со тероризам, туку оти се работи за инцидент предизвикан поради работни односи.
Инцидентот се случил во индустриска зона североисточно од центарот на Орландо.
Пред скоро една година, Орландо го доживеа најстрашниот терористички напад на американско тло по нападот врз кулите близначки во Њујорк. На 12 Јуни минатата година, напаѓач уби 49 луѓе во ноќен клуб.

 Полицијата соопшти дека засега нема поврзаност со тероризам, туку оти се работи за инцидент предизвикан поради работни односи.
Инцидентот с

Пронајдете не на следниве мрежи: