Пет најдобри особини на вашиот хороскопски знак

Loading...

Овен
Многу вешто флертувате можете дури и курс да држите.
Адреналин е вашето второ име и обожавате „луди“ авантури  било да се работи за љубов, вечерни излегувања или патувања.
Најталентирани сте за пронаоѓање инвентивен начин да заработите парични средства.
Шопингот е ваше тајно задоволство. Ги пратите модните трендови и уживате во модата.
Вашата подготвеност за спонтана забава ги привлекува луѓето како „мед-пчели“.
Бик
Ваш поим за луксуз е шише со вино и вкусен оброк.
Великодушни сте. На пријателите во неволја секогаш ќе им позајмите пари.
Пријателите го обожаваат вашиот дом. Зошто? Затоа што сте најдобри во уредувањето, вашиот дом е убаво и удобно место.
Во теретана никогаш не се откажувате. Другите со воодушевувње гледаат колку имате енергија и  волја.
Ако на работа треба нешто брзо и ефикасно да се сработи, претпоставениот знае дека вие сте вистинската личност за тоа.
Близнаци
Љубопитни сте. Зависни сте од нови искуства, па макар биле и ризични.
Луѓето често ви се доверуваат, бидејќи знаат дека никогаш нема да ги откриете нивните тајни.
Сакате да се шегувате и обожавате да кажувате вицови,  а тоа на вас добро ви оди од рака.
Вашиот моден стил е комбинација од елеганција и бунтовност.
Сакате да учите нешто ново- без разлика дали е странски јазик или курс за шиење.
Рак
Луѓето ве обожаваат бидејќи со вас може одлично да се  забавуваат секаде, дури и на тросед со огромна кутија сладолед.
Кога им е тешко, пријателите секогаш вам ви се обраќаат за совет.
Интуитивни сте, не морате некој долго да го познавате за да познаете дали е искрен или не.
Имате совршено помнење.
На пријателите често им позајмувате пари, облека и слично.
Лав
Сакате да бидете во центарот на вниманието и да ги покажувате сите ваши таленти. Од ништо не се плашите.
Кога е во прашање физичка активност имате челична волја. Дисциплинирани сте и никогаш не ги пропуштате тренинзите.
На се што правите му давате голема доза на гламур.
Вашата коса е секогаш беспрекорна.
Довербата е квалитет кои најногу го цените. Никогаш нема да ја предадете личноста што ја сакате.
Девица
Имате неверојатно око за детали и добар вкус.
Амбиција може да биде вашете средно име. Знаете што точно сакате и што треба да направите за тоа да го добиете.
Пријателите често ве прашуваат за мислење, бидејќи сте во состојба објективно да ја согледате ситуацијата, давате корисни и мудри совети.
Валкана облека, неуредна фризура , тоа на вас не може да ви се случи.
Одлично ги проценувате луѓето и нивните намери, па тешко е некој вас да ве надмудри.
Вага
Патувања? Живеете за нив. Истражувањето на нови градови, планинарење, едрење…секогаш сте подготвени за авантура.
Знаете да го одберете најдоброто вино, па затоа секогаш вие во ресторант нарачувате вино.
Вие секогаш пронаоѓате заеднички јазик со луѓето, без разлика колку е некој поинаков од вас.
Кога е работата во прашање, верувате во тоа дека е важно да го сакате тоа што го работите.
Ги пратите сите новини и секогаш сте во тек. Нема разговор во кој не можете да учествувате.
Шкорпија
Посветувате внимание на деталите кои на другите луѓе не им се важни, па тоа вие што го организирате секогаш е генијално.
Вас кафе не ви треба бидејќи имате премногу енергија.
Секогаш зрачите со сексапил.
Каде и да се појавите, сите ве познаваат. Имате висока социјална интелегенција, одлично помните имиња и знаете да се пробиете.
На интимен план сте непобедливи, секогаш знаете што сакате и не се срамите тоа да го побарате.
Стрелец
Некој се дрзнал да каже дека вие нешто не знаете? Сега ќе види како се „поместуваат “ планини.
Во друштвото сте омилени бидејќи точно знаете кога на некој му е потребна прегратка.
На вечерните излегувања сите ве очекуваат само вас, знаат дека сакате да се претставувате во најдобро светло секаде.
Сите можат да бидат депресивни но не и вие.
Секогаш имате оргинални идеи.
Јарец
Зградата гори, поплава… не постои ништо што вас може да ве извади од такт. Секогаш сте мирни и прибрани.
Колку и да е болна вистината, вие ќе ја кажете.
Поради вашата искривена смисла за хумор може веднаш да ви дадат британско државјанство.
Вашите креативни способности, под притисок најдобро доаѓаат до израз.
Ако од нешто може да банкротирате тогаш тоа сигурно се „гаџетите“ кои ги имате во голем број.
Водолија
Знаете ли дека вашиот роденден е задоволсвто за сите ваши пријатели, бидејќи никој не прави вкусни торти како вие.
За вас никогаш нема да кажат дека се вртите како што „дува“ ветерот. Што и да се случи вие останувате доследни на вашиот став.
Познати сте како дружељубива личност која не им суди на луѓето по изгледот или општествениот статус.
Ве прати репутација на мила личност но многу малку знаат дека во „кревет“ сте прави тигри.
Вашата смисла за хумур е малку чудна, па чудно е како сеуште не сте водител во „Скриена камера“
Риби
Никогаш не престанавте да сонувате.
Вашата интуиција е непогрешлива.
Кога ќе танцувате сите ви се воодушевуваат.
Зошто никој не може да сокрие тајна од вас? Затоа што ја „намирисувате“ на километар.
Никој не сака да биде болен , но ако вие го негувате секој би сакал да биде ваш пациент. Многу сте внимателни и нежни.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Овен
Многу вешто флертувате можете дури и курс да држите.

loading...