Пијалок од само две состојки кој ќе ви помогне при слабеењето

Едноставниот пијалок ќе ви помогне да се ослободите од масните наслаги и да го прочистите организмот…Ова е одлично за да не го измачувате организмот со обилни оброци и за да се освежите, што ќе ви биде голема поддршка во диетата. Потребни ви се само 1 кг. лимон и 400 гр. целер.
Коренот од целер изрендајте го и додадете го во 2 литри вода, каде се додава и малку од кората на лимонот. Смесата треба да се вари 20 минути, а потоа да се остави да се излади 5-6 часа. Исцедете ги сите лимони и додадете ги во водата со изренданиот целер.
Исцедете ја течноста преку цедилка и истурете ја во стаклено шише. Пијте го ова пред оброци по 3 пати дневно. Пијте по 1 дл, а можете и да го разблажите со вода. Пијалокот чувајте го исклучиво во фрижидер.Ова е одлично за да не го измачувате организмот со обилни оброци и за да се освежите, што ќе ви биде голема поддршка во диетата. Потребни ви се сам

Пронајдете не на следниве мрежи: