Пијан елен скрши врата од куќа и ја демолираше

Loading...

Пијан елен искрши стакло од врата на куќа на имот во шведската престолнина Стокхолм и кога влегол во куќата направил хаос.Све се случило во местото Ронингеу, на југот на Стохколм, кога агресивен елен влезе во куќа и направи неред во дневната соба и спалната, пренесе шведската државна телевизија.
Ваквото однесување на животните, како што објаснува портпаролката на полицијата Ане Вестберг е последица на алкохолизирана состојба, која настанала поради тао што еленот јадел ферментирано овошје кое било во бавча покрај куќата.
Полицајците биле збунети од глетката, но успеале да го избркаат од куќата од каде животното избегало во шумата.
Ова не е прв таков случај, затоа што во Гетеборг пред четири години пет опиени елени демолираа луксузна вила.
 Све се случило во местото Ронингеу, на југот на Стохколм, кога агресивен елен влезе во куќа и направи неред во дневната соба и спалната, прен

loading...