Пиштолот со кој беше застрелан фудбалерот Јанушев е пред „Ред Кафе“

Напаѓачот кој со 5 куршуми вечерва во 18:00 часот го застрела фудбалерот Мартин Јанушев, во Аеродром пред кафулето „Ред Кафе“ го фрлил пиштолот на местото на настанот и избегал во непознат правец.Во моментов врие од полиција на улицата „Владимир Комаров“, каде што се случи настанот. Очевидци јавуваат дека полицијата врши увид а пиштолот е на улицата пред кафулето.
Полицијата потврди дека нападнатиот бил застрелан по што веднаш со приватно возило е префрлен во болница каде му се врши операција.

Очевидци за агенцијата МИА тврделе дека напаѓачот со четири до пет куршуми стрелал во пределот на главата и вратот на жртвата кој е активен фудбалер. Напаѓачот е во бегство, а полицијата трага по него. На лице место на улица Владимир Комаров во Аеродром се врши увид. Застреланиот е идентификуван Мартин Јанушев, брифираат за ТВ Телма полициски извори.Во моментов врие од полиција на улицата „Владимир Комаров“, каде што се случи настанот. Очевидци јавуваат дека полицијата врши увид а п

Loading...