По авионската несреќа во која загинаа бразилски фудбалери, комичар објави твит кој ги РАЗГНЕВИ сите!

Австралиски комичар предизвика огромен скандал кога само неколку минути по падот на авионот во Колумбија во кој загинаа повеќе од 80 луѓе, објави шега на Твитер, поради која сигурно зажали.-Во Колумбија се сруши авион кој пренесуваше фудбалски тим. Се слушна како преживеаните викаат: Пенал! Пенал!
Иако Адам Розенбахс се извини и го избриша твитот, не поминало многу време, па луѓето веднаш го осудиле.
Имало и твитови за да остане без работа, а еден од нив бил и краток:
„Избриши го профилот, заврши!“
-Во Колумбија се сруши авион кој пренесуваше фудбалски тим. Се слушна како преживеаните викаат: Пенал! Пенал!
Иако Адам Розенбахс се извини

Пронајдете не на следниве мрежи: