По една чашка секое утро: Сируп кој ја отстранува маснотијата во крвта

Овој лек се пие секое утро, на гладен стомак и е многу ефикасен.Многумина се борат со покчените маснотии или холестерол во крвта  поради брзиот начин на живот, но и поради генетските предиспозиции. Нормалното ниво на холестерол во крвта е  помеѓу 4.60 и 6.20. овој сируп се покажал како многу ефикаен во намалувањето на покачениот холестерол.
 Како да го направите сирупот:
Состојки:
1 кг лимон
5-6 врзопи магданос
3литри вода
1 кесичка сода бикарбона
Лимунот измијте го  во ладна вода , потоа потопете го во топла вода и сипете кесичка сода бикарбона
Оставете да одстои еден час.
Магдоносот исецкајте го на ситни парчиња
Лимонот заедно со кората исецкајте го ситно, и потоа ставете го лимонот и магдоносот во вода да се вари. Варете на тивок оган околу 2, 3 часа, а потоа исцедете.
Би требало да добиете околу 1,5 литри сируп. Пијте секој ден на празен стомак по една чашичка. Доколку се пие секој ден мерата е за 15 дена.Многумина се борат со покчените маснотии или холестерол во крвта  поради брзиот начин на живот, но и поради генетските предиспозиции. Нормално

Пронајдете не на следниве мрежи: