ПОБЕДЕТЕ ЈА НЕСОНИЦАТА! Со овој ТРИК, ќе спиете како бебе!

Милиони луѓе во светот имаат проблем со несоница. Многумина пијат седативи, но постои природен начин за да заспиете за само неколку минути.Доколку ноќите ги поминувате без сон, особено сега на летните горештини, овој совет ќе ви биде многу корисен.
Кога стандардните начини, како чаша топло млеко или читање книга не ви помагаат, направете го ова.
Научниците утврдиле дека колку е телото потопло, толку е потешко да заспиеме. Затоа, навечер кога легнувате, оставете го едното стапало откриено, за да се олади вашето тело.Доколку ноќите ги поминувате без сон, особено сега на летните горештини, овој совет ќе ви биде многу корисен.
Кога стандардните начини, как

Пронајдете не на следниве мрежи: