Почина братот на Златан Ибрахимовиќ после долга и тешка болест

Голема трагедија за напаѓачот на ПСЖ и шведски репрезентативец Златан Ибрахимовиќ.Како што пренесуваат голем број светски медиуми, напаѓачот заминал во Шведска каде што пред неколку часа, после долга и тешка болест почина неговиот брат.
Ибрахимовиќ со семејството допатувал во Малме, а неговиот клуб објави дека заминал на лекување на повредата која ја здоби во мечот со Челси, поради што го пропушти реванш натпреварот.
Последните информации се дека сепак тоа не е причината за заминувањето во Шведска и дека не се знае кога Ибрахимовиќ се враќа во Франција.
Засега не се познати повеќе детали за смртта на неговиот помал брат.Како што пренесуваат голем број светски медиуми, напаѓачот заминал во Шведска каде што пред неколку часа, после долга и тешка болест почина неговио

Пронајдете не на следниве мрежи: