Почина девојката што падна во Темза во терористичкиот напад

Триесет и едногодишната Андреа Кристи, која падна во реката Темза за време на терористичкиот напад на мостот Вестминстер во Лондон, беше исклучена од апаратите кои ја одржуваа во живот.Кристи, која е Романка, во Лондон дошла за да го прослави роденденот на нејзиното момче Андреј Бурназ.
На кобниот 22 март, кога напаѓачот со автомобил косеше луѓе по мостот, Бурназ планирал изненадување за својата девојка. Неговиот план бил да ја запроси токму таа вечер.
Кристи со недели се бореше за живот во лондонската болница, но вчера беше исклучена од апаратите.
Таа е петтата жртва во терористичкиот напад во Лондон.
 Кристи, која е Романка, во Лондон дошла за да го прослави роденденот на нејзиното момче Андреј Бурназ.
На кобниот 22 март, кога напаѓачот с

Пронајдете не на следниве мрежи: