Почина еден од најпознатите српски актери

Loading...

Познатиот српски актер и комичар Богољуб Митиќ – Ѓоша ненадејано почина утрово, како последициа на срцев удар, јавија српските медиуми.Четириест и деветгодишниот Митиќ се прослави со улогата на Ѓоша во телевизиската серија „Семејно богатство“, име кое потоа стана и негов прекар.

Покрај со актерството, Ѓоша се испорба и како сценарист во хумористичната серија „Агенција за СИС“.
Богољуб Митиќ – Ѓоша беше женет и имаше две ќерки.Четириест и деветгодишниот Митиќ се прослави со улогата на Ѓоша во телевизиската серија „Семејно богатство“, име кое потоа стана и него

loading...