Почина Хју Хефнер, основачот на Плејбој

Хју Хефнер, основачот на списанието за возрасни Плејбој почина на 91 годишна возраст.Хефнер, како што потврдија од неговата фирма, починал мирно во својот дом.
Тој почна да го издава Плејбој од неговата кујна, дома во 1953 година, а потоа стана најбарано и најуспешно списание за мажи. Беше познат по убавите зајачици од кои две му станаа и сопруги, по раскошот, луксузот, забавите.
Тврдеше дека спиел со повеќе од 1.000 жени и дека на стари години редовно користел вијагра.Хефнер, како што потврдија од неговата фирма, починал мирно во својот дом.
Тој почна да го издава Плејбој од неговата кујна, дома во 1953 г

Пронајдете не на следниве мрежи: