Почина мајка на две деца: Ја изгребала раката додека работела во градина, а потоа следел хорор!

Мајка на две деца починала од сепса 5 дена откако си ја изгребала раката додека работела во градината.Лусинда Смит, започнала да чувствува болка во рамото неколку дена откако си ја изгребала раката работејќи во градината.
Претходно била на лекар, но тој ѝ препишал само лекарства против болки.
43-годишната жена, повторно била однесена на лекар, каде ѝ бил направен тест на крвта и било констатирано дека има сепса.
Смит еднаш била третирана со лекарства, но било предоцна. Таа починала по 5 дена од повредата.Лусинда Смит, започнала да чувствува болка во рамото неколку дена откако си ја изгребала раката работејќи во градината.
Претходно била на л

Пронајдете не на следниве мрежи: