Почина млад осуденик во Идризово

Loading...

По наредба на Јавен Обвинител  телото е дадено на обдукција.Почина вчера скопски осуденик во Идризово. Како што инфромираат од МВР, вчера околу 22.20 часот преку телефонски повик во полицијата  од страна на командирот на смена во Казнениот поправен центар   Идризово било пријавено дека во 20.00 часот, осудениците кој биле заедно во собата со А.Р.(21) од Скопје, истиот го затекнале во бесознание, по што со возило на  Итна медицинска помош за укажување на медицинска помош е однесен во Клиницкиот Центар на Клиниката за токсикологија, каде е констатирана смрт.
По наредба на Јавен Обвинител  телото е дадено на обдукција.Почина вчера скопски осуденик во Идризово. Како што инфромираат од МВР, вчера околу 22.20 часот преку телефонски повик во полицијата  од стран

loading...