Почина момчето повредено во судир со воз

Дваесет и седумгодишникот А.С. им подлегна на повредите здобиени во железничката несреќа. Момчето починало вчера попладне на на КАРИЛ при Клинички центар „Мајка Тереза“, каде беше задржан по незгодата.
 До судирот дошло пред една недела, 28 март, околу 17.10 часот на железничката пруга Скопје – Кичево, на див премин во близина на ул. „Качанички пат“. Железничка незгода се случила помеѓу патничкиот воз кој сообраќаал на релација Скопје-Кичево, управуван од машиновозачот Д.М. (54) од Скопје и автомобилот „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Е.(32) од с.Танушевци, скопско.
Во незгодата со повреди се здобиле возачот на патничкото возило, како и момчето С.А. (27) од с.Мојанце, кој бил сопатник.До судирот дошло пред една недела, 28 март, околу 17.10 часот на железничката пруга Скопје – Кичево, на див премин во близина на ул. &bd

Пронајдете не на следниве мрежи: