Почина најубавата Југословенка!

Динка Делиќ поранешната Мис Југославија од 1984 година, починала денес во Сараево.Според информациите објавени на „Дневни аваз“, на поранешната мисица и се слошило во канцеларијата и паднала на подот, а се претпоставува дека имала срцев удар.
Динка е родена во Зеница. Откако триумфираше на изборот за Мис Југославија и се отворија вратите на домашната и светската модна сцена.Според информациите објавени на „Дневни аваз“, на поранешната мисица и се слошило во канцеларијата и паднала на подот, а се претпоставу

Пронајдете не на следниве мрежи: