Почина уште едно бебе на Гинекологија

Loading...

Новороденче пред два дена починало на скопска Гинекологија, пренесува телевизија 24Вести.Од Гинекологија велат дека се работи за предвремено родено бебе кое било со тешки респираторни проблеми.

-Мајката на бебето имала 16 години и била бремена со близнаци. Другото бебе е на одделот за интензивна нега, но надвор од животна опасност, пренесува телевизијата.Од Гинекологија велат дека се работи за предвремено родено бебе кое било со тешки респираторни проблеми.

loading...